تعاریف

مالک

کاربری که با مراجعه به سامانه سرقت ، کالا را به نام خود ثبت کرده است و ادعای مالکیت کالا را دارد، مالک نامیده می شود. سرقت نمی تواند به صورت کامل ادعای مالکیت کالا را احراز کند. مسولیت دادن اطلاعات نادرست برعهده کاربر می باشد و سرقت هیچ گونه مسوولیتی در این خصوص ندارد

 

یابنده

کاربری که با مراجعه به سرقت اعلام پیدا کردن کالا را دارد، یابنده نامیده می شود.سرقت نمی تواند صحت اعلام پیدا شدن کالا را بصورت کامل بررسی نماید. مسوولیت دادن اطلاعات نادرست برعهده کاربر می باشد و سرقت هیچ گونه مسوولیتی در این خصوص ندارد.

 

واحد صنفی

هر واحد اقتصادي كه فعاليت آن در محل ثابت يا وسيله سيار باشد و توسط فرد يا افراد صنفي با اخذ پروانه كسب داير شده باشد واحد صنفي شناخته مي‌شود

 

مژدگانی

مبلغی که توسط مالک برای پیدا شدن کالای دیجیتال گم شده خود مشخص می کند. مالک می تواند در هنگام تحویل کالا این مبلغ را به یابنده پرداخت نماید.

 

کد رهگیری

شناسه منحصر بفردی که بعد از ثبت کالا ، از سامانه سرقت دریافت می کنید ، کد رهگیری نامیده می شود.

 

شماره سریال

شماره منحصر بفردی که به تمامی کالاهای دیجیتال اختصاص داده شده است.

 

کالای گم شده

به کالایی گفته می شود که مالک کالا ،آن را در سامانه سرقت به عنوان کالای گم شده ثبت کرده است .

 

کالای پیدا شده

به کالایی گفته می شود که کاربر آن را پیدا کرده و در سامانه سرقت ثبت کرده است

 

کالای جدید

به کالایی گفته می شود که کاربر آن را تازه خریده است و می تواند در سامانه سرقت ثبت کند.

 

سامانه سرقت

سامانه ایی است که اطلاع رسانی گم شدن کالا را ، در کمترین زمان ، با حداقل هزینه ، در گستره جغرافیایی وسیع و به تعداد زیادی از مخاطبان( از جمله واحد های صنفی و عموم مردم) در 24 ساعت شبانه روز امکان پذیر می سازد. همه داده ها واستراتژی های سامانه، متعلق به سامانه سرقت می باشد و تمامی اطلاعات فنی و تخصصی این سامانه پس از اخذ مجوز ار پارک علم و فن اوری خراسان رضوی درمرکز رشد نیشابور به شماره 94415 در مورخ 14/11/1394 صورت گرفته است.

 

نحوه تحویل کالا

سامانه سرقت، نقشی در تحویل کالا ، دریافت مژدگانی وتوافقات بین یابنده ومالک ندارد. بعد از تطبیق مشخصات کالای گم شده و پیدا شده ، اطلاعات یابنده به مالک داده می شود. مالک با هماهنگی یابنده دریافت کالا و پرداخت(احتمالی) مژدگانی را انجام می دهد. سرقت در خصوص ادعای طرفین و تحویل کالا مسولیتی ندارد. یابنده می تواند جهت بررسی صحت ادعای مالک مشخصاتی از کالا را دریافت کند.هر گونه ادعای قضایی ،اداری یا صنفی در این خصوص به هیچ وجه ارتباطی به سامانه سرقت نخواهد داشت و طرفین ملزم به پاسخگویی خواهند بود. کاربر موظف است پس از دریافت یا پیدا کردن کالای خود به هر طریقی وضعیت کالا را از طریق پنل رهگیری تغییردهد.

 

قوانین عمومی

کلیه اصول و رویه‏‌های سامانه سرقت، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سامانه سرقت تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود کاربر قبول می کند که استفاده مستمر وی ازاین سامانه به معنی پذیرش هرگونه تغییرات است. کاربر حق هر گونه ادعایی در خصوص قوانین را از خود سلب و ساقط می نماید.

 

ردیابی موبایل

سامانه سرقت به منظور تسهیل و تسریع فرآیند ردیابی و پیگیری گوشی‌های مفقودی/مسروقه اقدام به راه‌اندازی سامانه ردیابی نموده است

1- کاربر موظف است پیش از اقدام جهت ردیابی ، سیم کارت موجود در گوشی مسروقه را مسدود کند.
2-کاربر گرامی توجه داشته باشید در صورتی که سیم کارت شما ایرانسل هست بعد از مسدود کردن سیم کارت جهت ردیابی باید 5 روز منتظر بمانید.
3- سامانه بعد از 5روز سرویس ردیابی را برای شما فعال خواهد کرد.
4-کاربر اذعان می دارد کلیه مدارک و مستندات مربوط به مالکیت سریال گوشی مفقودی/مسروقه را در اختیار داشته و در صورت اثبات خلاف آن شخصاً در برابر هرگونه ادعای احتمالی در کلیه مراجع ذیصلاح پاسخگو خواهد بود.
5-این سرویس صرفاً مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می نماید و بعد از اینکه نتجه ردیابی مثبت بود کاربر باید جهت پیگیری به مراجع قضایی مراجعه نماید.
6- در حال حاضر ردیابی موبایل و تبلت فقط در اپراتور ایرانسل فعال می باشد.
7- در صورتی که گوشی شما دو imei داشته باشد هر دو imei ردیابی می شود.
8-کاربر موظف است پس از دریافت یا پیدا کردن کالای خود به هر طریقی وضعیت کالا را از طریق پنل رهگیری تغییردهد.

 

زمان قرارداد

مدت زمان نگهداری اطلاعات کالاهای ثبت شده فعال برروی سامانه سرقت ، از زمان ثبت کالا ، به مدت 14 ماه می باشد. مدت زمان ردیابی موبایل و تبلت دو ماه می باشد .چنانچه کاربر کالای در سامانه سامانه سرقت ثبت و فعال نکند اطلاعات کالا بعد 3 روز کاری از سامانه به طور خودکار حذف می شود. امکان دارد در این مدت به دلایل فنی (بروز رسانی سایت، قطعی اینترنت و...)سامانه سرقت ،به صورت موقت از دسترس خارج شود، اما ما تمامی تلاش خود را می کنیم که این زمان را به حداقل برسانیم.

 

مبلغ قرارداد

برای ثبت کالا در سامانه سرقت ،در بعضی از موارد نیاز به پرداخت هزینه می باشد. حداقل مبلغ ارائه خدمات و سایر هزینه ها به صورت زیر هست و همچینن در صفحات مختلف این سامانه قرار گرفته است .که به صورت انلاین توسط درگاه بانک سامان دریافت می شود. ثبت کالای جدید 5000 تومان و ثبت کالای گم شده 8400 تومان می باشد. هزینه ردیابی موبایل و تبلت 11000 تومان می باشد.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

سامانه سرقت، به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. سامانه سرقت در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سامانه سرقت، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سامانه سرقت، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سامانه سرقت جزئی از اموال سامانه سرقت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس ، در انحصار سامانه سرقت است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سامانه سرقت محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سرقت و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سامانه سرقت است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از سرویس های وب‏‌سایت سامانه سرقت و یا هر یک از خدمات از جمله ؛دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند . کلیه این حقوق به صراحت برای سامانه سرقت محفوظ است. کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این وب سایت یعنی www.Hamyab24.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت سامانه سرقت هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.serghat.com و هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

 

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که کاربراز سرویس‌‏ها و خدمات سامانه سرقت استفاده ، کالایی ثبت یا جستجو می کند و یا به سامانه سرقت ایمیل می‏‌زند، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود، در صورتی که درخواست کاربربا رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد،به طور ضمنی موافقت می‌‏کند که سامانه سرقت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست وی پاسخ دهد. همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد سامانه سرقت برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. کاربران محترم توجه داشته باشند که 10002400240024 تنها شماره‌ای است که سرقت از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند و وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه سامانه سرقت را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد. ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان سامانه سرقت، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام سامانه سرقت است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی، به Info@serghat.com اطلاع دهید.

 

ارتباطات و سایر مطالب سامانه

سامانه سرقت ممکن است دارای لینک‏‌هایی به وب سایت‌های دیگر باشد. این وب سایت‏‌ها تحت کنترل سامانه سرقت نیستند وسامانه سرقت هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این وب سایت‏‌ها ندارد.سامانه سرقت این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آن ها نیست. سایت‏‌هایى که در آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌های سامانه سرقت لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از سامانه سرقت اداره می‌کنند، بنابراین سامانه سرقت نمی‌‏تواند در مورد آن ها ضمانتى داشته باشد. کلیه محتویات سامانه سرقت شامل قانون حق تکثیر، شده است و به سامانه سرقت تعلق دارد.کاربر نمی تواند با استاده از سرویس vpn یا هر وسیله رایانه ای دیگر هویت واقعی خود را تغییر داده و از سامانه سرقت استفاده کند.

 

امکانات سامانه سرقت

سامانه سرقت به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت کالا می‌‏دهد .کد رهگیری کلیه کالاهای ثبت شده در سرقت از طریق پیام کوتاه یا ایمیل به کاربر ارسال می شود. کاربر متعهد می گردد موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سامانه سرقت به دقت ملاحظه نماید. ورود کاربران به سامانه سرقت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری سامانه سرقت و سایر خدمات ارائه شده توسط این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سامانه سرقت است. کاربر همچنین توجه دارد که ثبت کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سامانه سرقت از سوی کاربر است. ازآن جایی که تکمیل فرآیند ثبت نام بعضی از کالاها ممکن است مستلزم به دریافت مبلغی باشد. بعد از تکمیل فرآیند ثبت کالا، وجه دریافتی حتی در صورت ورود اطلاعات نادرست ، مسترد نمی شود.کاربران باید هنگام ثبت کالای مورد نظر خود، فرم مربوطه را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد. عواقب ثبت اطلاعات نادرست بر عهده کاربر می باشد درصورتی که واحد صنفی طرف قرارداد سامانه سرقت ، در قبال ارائه خدمات سامانه سرقت، مبلغی بیشتر از مبالغ مشخص شده در سامانه دریافت نمایید، تمامی مسوولیت با واحد صنفی می باشد. مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به وب سایت‏‌های لینک شده درسامانه سرقت باشد، برعهده کاربر خواهد بود.